Usługi‎ > ‎

NIERUCHOMOŚCI, INWESTYCJE

NIERUCHOMOŚCI I INWESTYCJE


Projekt z pozoru prosty: kup i zarabiaj, czy jednak na pewno?

W dobie istniejącego boomu budowlanego zagadnienia związane z obrotem nieruchomościami i inwestycjami na nieruchomościach stały się w mojej praktyce adwokackiej jednym z kluczowych elementów.

Kupujesz mieszkanie

Niezależnie, czy jest to pierwsze i ostatnie mieszkanie w twoim życiu, czy też kolejne, które nabywasz pod inwestycje dobrym pomysłem jest powierzenie analizy umowy i stany prawnego nieruchomości prawnikowi. Analiza ta uchroni cie przed ewentualnymi zagrożeniami. Usługa ta nie jest zbyt popularna ponieważ większość transakcji przeprowadzana jest bez problemów, trudno także oczekiwać, że ktoś komu prawnik odradził dany zakup będzie głośno o tym opowiadał. Istnieją jednak w niedalekiej przeszłości powszechnie znane przypadki, gdzie osoby, które nie skorzystały z pomocy prawnika straciły znaczne oszczędności zawierając umowy z nieuczciwym developerem.

Budujesz bloki, domy, hale, galerie

Koniunktura gospodarcza w nieruchomościach nie będzie trwać wiecznie. Jako developerowi zależy ci aby płynnie nabywać nieruchomości, zdobywać odpowiednie pozwolenia, uzyskiwać finansowanie, przeprowadzać inwestycję, płacić wykonawcom i dostawcom oraz szybko sprzedawać nieruchomości swoim klientom. Na każdym z tych etapów mogę ci pomóc prawnie – zapraszam do współpracy.

Realizujesz usługi budowlane

Jeżeli jesteś wykonawcą lub podwykonawcą pomoc prawa może się okazać przydatna w procesie negocjacji umowy, odbioru prac, czy też bieżącej działalności spółki. 

Projektujesz

Projektantom oferujemy bieżącą pomoc w analizie prawnej zagadnień budowlanych. Wsparciu w procesie zapewnienia zgodności projektu z warunkami zabudowa lub planem. Doradzamy także przy zawieraniu umów o projektowanie.

Zarządzasz

Zarządcą proponujemy między innymi wsparcie w w procesie obsługi nieruchomości. Dochodzenie należności czynszowych oraz na rzecz wspólnoty mieszkaniowej.